Türkiye’de Tatil Diyalizi

holiday-dialysis-instabul-header-2c

Türkiye’de Tatil Diyalizi

COVID-19 Güncellemesi

COVID-19 boyunca, Tatil Diyaliziniz sırasında Sağlığınızı ve Güvenliğinizi sağlamak için gerekli hijyen için önlemlerini almayı ihmal etmiyoruz!

Bir Varış Noktası Seçin

Antalya, İzmir, İstanbul gibi Türkiye’nin en güzel lokasyonlarında tatil diyalizi tedavisi sağlıyoruz. Rezervasyon sürecinin tamamında size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağımızı bilmenizi isteriz.

Seyahatinizden Önce

Vize Gereksinimleri:
Bu, uyruğunuza bağlıdır, ancak çoğu turist Türkiye’de 3 aya kadar kalabilir. Birçok ülke vatandaşlarının turist vizesi için önceden başvurması gerekmez.

Daha fazla bilgi için lütfen buraya bakınız: http://www.mfa.gov.tr/ . Vize güncellemeleri için her zaman kendi ülkenizdeki Türk Büyükelçiliğine danışabilirsiniz.

 

Döviz Kuru:
Türkiye’de Türk Lirası (TL) ile ödeme yaparsınız. Aşağıda gösterilen para banknotları mevcuttur:

Banknotlar: 5, 10, 20, 50 ve 100 TL

Madeni paralar: 1, 5, 25 ve 50 Kuruş

Türkiye’deki tüm uluslararası havalimanlarında döviz büroları bulunmaktadır.

Kur, Türk gazetelerinde günlük olarak yayınlanmaktadır. Ayrıca çevrimiçi olarak da kontrol edebilirsiniz:
https://www.tcmb.gov.tr/kurlar/kurlar_tr.html

 

Araç Kullanma:
Türkiye’de AB, ABD veya Uluslararası ehliyetle araç kullanabilirsiniz. Bir kaza durumunda ihtiyacınız olacağından ehliyetiniz, pasaportunuz ve araçla ilgili sigorta belgeleriniz her zaman yanınızda olmalıdır.

Şehir merkezlerinde (meskûn mahal), saatte 50 km’lik hız sınırına dikkat etmelisiniz. Şehir merkezlerinin dışında hız sınırı 90 km / s iken, otoyollarda hız sınırı 120 km / s’dir.

 

Faydalı Telefon Numaraları:
Polis: 155
İlk Yardım: 112
Uluslararası Operatör: 115
Bilinmeyen numaralar servisi: 118 80
Jandarma: 156
İtfaiye: 110

Diyaliz hastalarının seyahat etmesi mümkün mü?

Evet mümkün. Diyaliz hastaları için seyahat kısıtlaması yoktur, ancak tedavi zorunludur. Lütfen seyahat planlarınızı doktorunuzla görüşün.

 

Hemodiyaliz hastaları bir gezi planlamaya nasıl başlamalı?

Hemodiyaliz hastaları seyahat planları yaparken öncelikle ziyaret etmeyi planladıkları ülkedeki sağlık sistemini ve bölgedeki diyaliz tedavi koşullarını belirlemelidir. Lütfen seyahati imkânsız hale getirebilecek tıbbi kısıtlamalarla ilgili olarak seyahat planlarınızı doktorunuzla görüşün.

 

Yurt dışında diyaliz ücreti ne kadar olacak?

Diyaliz tedavisi, hastanın sağlık sigortasının koşullarına bağlı olarak değişir. Lütfen sağlık sigortası şirketinize danışın.

 

Sağlık sigortam yurtdışındayken diyaliz masrafımı karşılar mı?

Sağlık sigortanızın koşullarına bağlıdır; tedavi ücreti ulaşım ve tıbbi masrafları kapsar.

 

Avrupa Sağlık Sigortası Kartımı yurtdışındayken kullanabilir miyim?

Evet, tedavi için kullanabilirsiniz, ancak ödeme için kullanamazsınız.

 

D.med’in benim için en iyi tedaviyi sağlayacağından emin olmak için yanımda hangi belgeleri taşımalıyım?

Epikriz, son diyaliz izleme formu (veya diyaliz protokolü), ilaç tedavi planı, gerekirse damar erişiminiz hakkında özel bilgiler, seroloji (Hepatit B ve C dahil, 6 haftadan eski olmayan HIV dahil), diyaliz tedavisindeki ilaç kullanımınız (EPO, Ferritin ve diğer IV ilaç) ve pasaport.

 

Klinikten nasıl randevu alırım?

Tatil diyalizinizi rezerve etmek için merkezi bir rezervasyon prosedürü kullanıyoruz. 24 saat içinde size geri dönecek olan çok dilli ekibimizle iletişime geçmek için lütfen iletişim formunu doldurun: (bağlantı linki). Acil konular için, bizi aramak için lütfen her dil için iletişim bilgilerimizi kontrol edin.

 

Otelimden Kliniğe nasıl ulaşabilirim?

Otelinizden kliniğe ücretsiz servis hizmetimiz var. Talep üzerine ücretli özel servisimiz mevcuttur. Pandemi döneminde gerekli izolasyon ve mesafe kurallarına göre grup taşımacılığı yapılır. Talep üzerine ücretli özel servis vardır.

 

Ya acil bir durum varsa Ne yapılır?

Tüm kliniklerimiz hastanelerin yakınında bulunmaktadır. Acil bir durum olduğunda 112 Acil yardım hattını arayıp gerekli bilgileri veriyoruz. Diyaliz doktoru tedavi saatleri içerisinde klinikte olmakla birlikte tedavi saatleri dışında da 7/24 doktorlarımızla iletişime geçebilirsiniz.